از این که فروشگاه مینوآ را برای خرید عینک آفتابی انتخاب کرده اید بسیار متشکریم
آب مرارید یکی از عوارض شایع استفاده از عینک آفتابی غیر استاندارد می باشد فوق تخصص شبكیه چشم مركز آموزشی درمانی شهید محمدی با اشاره به فصل تابستان و استفاده از عینك آفتابی گفت: عینک آفتابی استاندارد است که اشعه زیر طول موج 400 نانومتر را جذب کند همچنین باید به طور کامل چشم را بپوشاند و 80 درصد نوری را که به چشم می تابد جذب کند. عینک آفتابی هایی که یو وی 400 ندارند امراض چشمی از جمله آب مروارید را در چشم شیوع می دهند پس از استفاده از عینم آفتابی های غیر استاندارد بپرهیزیم.

دکتر مسعود صالحی پور در خصوص رنگ عینک های آفتابی اشاره كرد: بهترین رنگ برای عینک آفتابی رنگ قهوه ای و مشکی است سایر رنگ ها به جز رنگ آبی ممنوعیتی برای استفاده ندارند.  این فوق تخصص یاد آور شد: عینک های آفتابی با رنگ آبی به علت عدم جذب مناسب اشعه باعث آسیب به چشم می شوند و استفاده از آنها نه تنها هیچ اثر مثبتی در جذب اشعه ندارد بلکه اثرات معکوس نیز خواهد داشت لذا توصیه می شود که از عینک های آفتابی با رنگ آبی استفاده نشود.

عوارض استفاده از عینک آفتابی غیر استاندارد

عینک آفتابی و آب مروارید

عینک آفتابی و آب مروارید

عوارض شدید چشمی را می توان با استفاده از عینک آفتابی های استاندارد پیشگیری کرد . دکتر صالحی پور ادامه داد: آنچه که حائز اهمیت است آن است که مردم آگاه باشند که قیمت در تعیین عینک آفتابی هیچ نقشی ندارد بسیاری از عینک های آفتابی با قیمت های مناسب نیز، قابلیت جذب اشعه UV را دارند.  فوق تخصص شبکیه چشم مركزآموزشی درمانی شهید محمدی بندرعباس در این ارتباط توصیه کرد: عدم استفاده از عینک و یا استفاده از عینک های نامناسب شانس ابتلا به بیمار های چشمی مانند آب مروارید، کاتاراکت، پیر چشمی و آسیب به قرنیه را افزایش می دهد. پس در هنگام خرید عینک آفتابی مواظب باشید که عینک آفتابی استاندارد را خریداری کنید و چشمان خود را در برابر بیماری ها بیمه نمایید.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات